5.08.2006

Hoki MM: Venemaa-Valgevene 3:2

Uhiuues RigaArena hallis, mis 400 miljooni eest just vahetult enne MMi avati võõrustas SRÜ sõprade Venemaa ja Valgevene koondisi. Karmidelt meestelt karm mäng. Venemaa alustas jõhkra surumisega ning viis 11 minutil koondise 1:0 juhtima.

Teine veerand algas aga seisut, kus 1.55 minutit mõngisid venelased kahe karistusega. Valgevenes tärkas jõud ning kiiresti visati kaks vastuseta väravat. Lukašenko tentsikud vedasid kogu edasist mängukäiku, lüües relentlessli väravale.

kolmas veerand tõi aga selle mida oli oodata. Venemaa kihutas kaks väravata tagasi ning lõkusid kogu vastaspoole mängu. Enne lõppu pandi Valgevene kaitsele veel korralikult litriga mordasse kah niet kepp ja kindad üle väljaku sõitsid.

Lõppskoor 3:2 ning liidripositsioon alagrupis Rossija meeskonnale.

Sellega lõppes Hanson/Toompere Riia eksess ning asume tagasi kodumaale teele. Kuidas on selgusetu, sest Valka läheb esimene buss kell 06.00 hommikul. Auto ootab piiril. Siis algab reisi viimane faas: mööda sõjaväestatud teid Tartusse. Enam trahve ja kongi ei taha.