3.05.2007

Mängime mängu: Kes kellega seksib?Ebatsensuurne on ehk sedasi väita kuid isaslind on alustanud suursugust paaritumisrituaali. Valimistulemuste selgumisel algas hetkega mõnus tants ja trall, et kes keda siis lõpuks teeb. Kas parem-jõud löövad kampa või meeldib reformariltele ikka karge keskpartei karvase näpu õrritus meeliskohas.

Tänaseks on selge et eedik on liivakastist väljas ja tema märga liiva ei soovi keegi. 22 500 häälega peamin istritooli hõivav Ansip tahab panna kokku võimalikult laiapõhjalist koalitsiooni. No see on küll esmakordne kuulmine sellisest soovist.

Košmaar on aga see millise rõõmuga heidetakse ühte varasemate vihavaenlastega. Parts ja RP olid nagu katk mis laastas reformarite ja keski valimismängu, täna aga nõretab IRL meest, mida igaüks oma saiale tahab. Tõenäoliselt reform selle keedise ka kokku keedab, mis 60 kohaga parlamendis mõnusalt kokkumängima hakkab.

Probleem on aga selles et SDE ei ole poolt nii suurele tulumaksualandamisele. IRL aga ei taha penssi nii kiiresti ja palju tõsta. Õnn ei pidavat olema rahas, kuigi reformil on seda nagu ratsahibuse s****! Dilemma, mis? Minu usk on valitsusse ja koalitsiooni, kus on koos professionaalid ning nö. vanad kalad. Positsioon vaadates (Reform 31 kohta, IRL 19 kohta ja SDE 10 kohta) jäävad paigale kõiuk reformi ministrid ja saavad paar kohta juurde, näiteks siseministri oma. Teistele jääb aga kergemad ristid kanda. Ma ei usu et kampa võetaks Rohelised et kindlustada positsiooni, kuid kes teab. Nagu ütles Ansip mulle valimisööl, et täna räägivad kõik kõigiga. Nii see on.

Kurbmängu ilusaim osa saabub nüüd: Rahvaliit! See on üks õnnetu erakond kes ei taibanud kohe üldse kui keskimehed neile nii karvase mütsi pähetõmbasid et seda oli Jõgevalt näha.
39213 häält sai Rahvaliit üle Eesti, vähem kui Rohelised. Maadevahetus ja Natura 2000 on saannud oma esimese ohvri.

Veel üks kena ja märkimisväärne fakt on see et Eestis käis kokku 42 välisajakirjanikku kontrollimas meie e-valimissüsteemi. Ise kirgliku e-valijana näen selles perspektiivi, kuid 100% see kindlasti ei muutu, inimestele meeldib pühapäeval seitel sirgu kammida, panna puhas pesu ja kriuksukingad üll ja minna kastide juurde. Pärast väike pidusöök ja naps. Nii see on ja jääb. BBC tyegi suure uudise, mis oli igatipositiivne nii sisult kui vormilt, mainides ära ka et IT on riigi kui jumalus mida kummardataksej anuumatakse. Paraku ei muutu aga ükski vesi veiniks lihtsalt seda imetledes - samuti suutis nii BBC kui ka Wall Street Journal lükata viimaseks lõiguks pea kohustuseks muutunud teksti:

"But in contrast to its advanced technology, correspondents say that Estonia, which joined the European Union in 2004, is still grappling with some of the EU's worst health statistics, including high rates of alcoholism, HIV infection, and traffic-related deaths."

Mõned asjad ei muutu kunagi, me oleme ja jääme eks-sovieediks ja sitanokkijateks, olgu meil kullast kõnniteed ja kased, millel õunad kasvavad.

1 comment:

Florian said...

Kas sina kujundasid raamatu Scortade päike või on sul nimekaim?